התמנון האירני – כתבה של הגולש 8200 היחידה מרוטרנט

איראן-מה לא נאמר על איראן?!
אם נרצה לסכם את הדימוי העיקרי שלה במילה אחת תמנון בכמה מילים תמנון רשע
בעל זרועות ארוכות העטופות את גבולות ארץ ישראל .

איראן בחרה לה מטרה אחת – השמדת ישראל ח״ו המטרה מקדשת את האמצעים והאמצעים של איראן הם רבים.
זרועות התמנון האיראני מתרכזות בעיקר הכל הקשור לגבולות ישראל ומהוות איום על ישראל, זרועות התמנון האיראני מתחילות בלב איראן ומגיעות לגבולות ישראל בחלקם הזרועות תפוסות היטב, בחלקן האחר הן רופפות,בינהם ניתן למנות את : הזרוע הלבנונית הזרוע העזתית הזרוע הסורית הזרוע הדרומית (סיני).

האסטרטגיה איראנית במזה״ת

איראן בחרה באסטרטגיה אחת יצירת טבעת חנק ואיום קבוע שמתבטא בחימוש עמיתייה (זרועותייה) מסביב לגבולות ישראל היא היכולת ההכרחית והזרוע המבצעת אל מול העוינות של ישראל בהווה ובעתיד.
היא גם התשובה של איראן אל מול השטן הגדול אמריקה,והשטן הקטן-ישראל.

זרועות התמנון האיראני במזה”ת: הזרוע האיראנית בסוריה –

תקריב :

סוריה לפני
עד לפני כמה שנים טובות אפשר היה לומר שסוריה מדינה ריבונית
מבני ממשל שלטון צבא סדיר חיל הים חיל אוויר וחיל יבשה וכו׳ וכו׳.

רצה ״הגורל״ וסוריה איבדה את זה, איבדה את כל מה שקשור לשלטון.

( ממש כמו שדאגה סוריה להפר את ריבונות לבנון במהלך השלושה עשורים האחרונים בין באופן ישיר או באופן בעקיף על ידי ארגון הטרור החיזבאללה ואף לחסל את סמל לבנון ראש ממשלת לבנון אל חארירי ).
רובה הגדול של סוריה הופקר ומופקר לחסדי המורדים לחסדי דעא”ש ושאר ירקות הנוגסים בכל פיסת אדמה אפשרית.

שמיים פתוחים

חיה״א הישראלי גם הוא ע״פ פרסומים זרים הוכיח לסוריה שהריבונות שלה שווה לקליפת השום,זה התחיל בתקיפת הכור הגרעיני בדיר אזור דרך תקיפות שיירות נשק בטראטוס תקיפות בנמלי התעופה של דמשק במרחבי דמשק והרשימה עוד ארוכה ועוד היד ( גרסא אחרת הזרועה ) נטויה !

סוריה אחרי
סוריה שימשה ומשמשת בעצמה כזרוע עצמאית עבור האינטרסים שלה של איראן ושל הבייבי שלהם – ארגון הטרור חיזבאללה
ככל שהלחימה בסוריה התארכה, איבדה סוריה את ריבונותה ברוב חלקיה ומשמשת כזרוע גוססת וקטועה.
תפקידה העיקרי של סוריה היה בזמנים הטובים ועודנו בזמנים הקשים להיות הקרקע והבסיס הגדול של איראן וחיזבאללה גם יחד.

תחנת מעבר
מטוסי מטען שהמריאו מאיראן נחתו בדמשק פורקו ופרקו למשאיות שעשו דרכן למערבי הגבול היבשתיים ואף האווירים בין לבנון לסוריה בדרכים המוכרות ובדרכים הלא מוכרות.

ניקוי אבק מהמדפים
סוריה אף ההינה בעצמה ״לתרום״ לארגון הטרור חיזבאללה ממבחר הנשק שבמחסנייה החל מנשק צפון קוריאני, דרך נשק סיני, איראני ואף סובייטי שהעלה אבק במחסנייה מחוסר שימוש…או מסתם ״רצון טוב״

בכך למעשה איראן משתמשת בסוריה כציר מרכזי וכזרוע אסטרטגית שלה השוכנת על גבול ישראל מתוך יתרון נוסף של חלוקת גבול עם לבנון המהווה כזרוע חשובה ביותר העוטפת גם היא את גבולות ישראל ממזרח ומצפון.

הזרוע הלבנונית – חיזבאללה
ארגון הטרור החיזבאללה שולט שליטה כמעט מליאה באדמת לבנון ששטחה חולש וחולק גבול של כ80 ק״מ עם ישראל מנקורה שבדרום (ליד ראש הנקרה) עד משולש הגבולות ישראל סוריה לבנון בקרבת חוות שבעא.

Made in Iran

ארגון הטרור החיזבאללה כנ״ל צוייד חומש אומן ומומן בידי משמרות המהפכה האיראנית מכף רגל ועד ראש, החל באימונים פיזיים על אדמת איראן ולבנון דרך אספקת אמל״ח וכלה בהדרכה משותפת בקרבת הגבול עם ישראל.

ארגון הטרור חיזבאללה עבר מלחמות ארוכות ומערכות קצרות עם ישראל בינהם אף כמה אירועי טרור שלא יצאו מפופרציות שבכולם הוכיח הלכה למעשה את החשיבות שלו באזור הצפוני בעוטף גבולות ישראל ממש כמו שרוצים הפטרונים האיראנים.

ארגון הטרור החיזבאללה ידע עליות ומורדות בקשרים עם פטרונו האיראני סכסוכים אלו נפוצו ועלו לאוויר כשמועות אך להבדיל משאר שמועות לשמועות אלו יש בסיס.

סיבות רבות יש לסכסוכים האלו החל מאי ציות לפקודות וכלה בבעיות כלכליות
שברקע כל אלו מעיבה העובדה הברורה חיזבאללה שותת דם וסופר גופות עבור הפטרונים האיראנים , סכסוכים מעין אלו עדיין לא מהווים גורם קריטי ליצירת קרע ממש לא כל זמן שהשנאה לישראל מיישרת את ההדורים.

בכך למעשה איראן משתמשת בלבנון וכזרוע אסטרטגית שלה השוכנת על גבול ישראל מתוך יתרון נוסף של חלוקת גבול עם סוריה המהווה כזרוע חשובה ביותר העוטפת גם היא את גבול ישראל בחלקה הצפוני .

הזרוע העזתית
הזרוע העזתית מתחילה בארגוני הטרור חמאס והג’יהאד האיסלאמי וממשיכה בשאר ארגוני הטרור השולטים בעזה גדולים יותר או פחות.
כל אלו שולטים כל אחד והטריטוריה שלו ברצועת אדמה החולקת עם ישראל גבול של כ 40 ק”מ מארז שבדרום צפונה עד כרם שלום שבדרום.

Made in Iran
ארגון הטרור החמאס זכה אף הוא להיות מצוייד מחומש מאומן וממומן מכף רגל ועד ראש על ידי איראן החל באימונים פיזיים דרך אספקת אמל״ח וכלה בהדרכה משותפת בשטחי עזה על ידי גורמים איראניים מול הגבול עם ישראל.

ארגוני הטרור חמאס וג׳יהאד האיסלאמי עברו מערכות רבות עם ישראל האחרונה שבהם צוק איתן שבכולם הוכיחו הלכה למעשה את החשיבות שלו באזור הדרומי בעוטף גבולות ישראל ממש כמו שרוצים הפטרונים האיראנים .

ארגון הטרור החמאס אף הוא ידע עליות ומורדות בכל הקשור לקשרים עם איראן ,עליות וירידות בין היתר בגלל אי ציות לפקודות שהגיעו הרחק ממעצמת הפיסטוק ולא מומושו הלכה למעשה.

בכך למעשה איראן משתמשת בעזה הנשלטת ברובה ע״י ארגוני הטרור הראשיים כזרועות אסטרטגיות שלה השוכנות על גבול ישראל העוטפות את גבול ישראל מדרום .

הדרומית – סיני

שטח סיני ממוקם בתוך מצרים וחלקו גובל בגבולות ישראל מצרים, צבא מצרים מכיר את האזור הזה כקן צרעות של ארגוני טרור רבים העושים עסקים מהברחות נשק ואמל”ח בין היתר לזרועות הקיימות בעזה סמים וכדו’ וכלה בירי טילים וביצוע פעולות טרור משטח סיני לשטח ישראל.

זרוע זו להבדיל משאר הזרועות לא מבוססת דיו לייצר איום משמעותי על ישראל.

התמנון מסריח….מהראש

בעיון קל,קל להבין את האסטרטגיה האיראנית במזה״ת והסיבות של שליחת זרועות טרור העוטפות את גבולות ישראל.
לצד כל אלו או בסיבת כל אלו תוכנית הגרעין האיראנית כבר חיה ובועטת שנים רבות לא תרצה ישראל או ירצה המערב זו עובדה מוגמרת אך לא סופית כי למרות הכל אין לה שום תעודת ביטוח שתאריך את ימייה.

הסיבה הראשונה והמדוברת – תקיפת מתקני הגרעין האיראני
הזרועות הנ”ל ומיקומם האסטרטגי המשמש/ ״ישמש ״ כהרתעה מול ישראל באם זו תחשוב לרגע לתקוף את מתקני הגרעין של איראן.

הסיבה השנייה והכללית – ״מעצמה אזורית״
הרפובליקיה האיראנית מחשיבה ורואה עצמה כמעצמה אזורית ללא פשרות לא פחות מארה״ב שבמערב.

שליחת זרועות התמנון האיראני בעוטף ישראל ובמרכז המזה״ת הם לא פחות ״כמו״ מבסיסי ארה״ב במזה״ת,וכבסיסי סוריה בנמלי טרטוס ואף בשדה המצרי החדש(כפי שנחשף כאן לראשונה ברוטר)

איראן רואה עצמה מעצמה אזורית שיכולה על פי לשונה להכות בארה״ב ובישראל בעוצמה רבה וכו׳ולראייה בין היתר יש להם זרועות צבאיות לגיטימיות (טרוריסטיות) שיכולות להכות בכל מקום בין היתר באינטרסים ישראלים ואמריקאים בכל מקום במהזה”ת ובלב המזה״ת.

קוניטרה לאן?? המלחמה השקטה -זרועות תמנון הרשע האיראני אל מול זרועות המודיעין הישראלי.

במשך תקופת זמן ארוכה מאוד התקיימה מלחמה בין ישראל לבין איראן בין זרועות תמנון הרשע האיראני ובין זרועות המודיעין הישראלי.
מלחמה שקטה מאוד מתחת לגלי התקשורת והדיווחים השוטפים,המלחמה השקטה התנהלה בגזרת קונייטרה לחימה שנעה בין אש קטנה לשלהבת גדולה,מלחמה שהייתה מתחת לפני גלי התקשורת בין ישראל לנ״ל.

זרוע אחת יותר מדי
משמרות המהפכה האיראניים לא בחלו בשום מאמץ בכדי לשלוח עוד זרועה ארוכה לעבר ישראל זרועה עוטפת ומסוכנת.
במשך שנים רבות של לחימה פנים סורית סבל וסובל הגבול הישראלי מול סוריה מזליגות ולחימה עקשת בין המורדים לצבא סוריה.
ישראל בעל כרחה הצטרכה להציב קווים אדומים ואף להוכיח שיש מי שעומד אחריהם זה התחיל בתקיפת מטרות על ידי כוחות חי״ר דרך הפלת מטוס סורי והסתיים לעת עתה בחיסול שרשרת פיקוד איראנית לבנונית על הגדר.

במשך חודשים ארוכים עמלים האיראנים וחיזבאללה לעטוף את ישראל בזרוע חזקה וקשה במיוחד,זרוע משולבת מפסגות הרי החרמון שבצפון עד למשולש הגבולות( ישראל -סוריה-ירדן) שבדרום.

מתחת לאף 1
הפעילות האיראנית לבנונית הייתה להלך בין הטיפות בשדה מוקשים אמיתי הלחימה בין צבא אסד ולמורדים לא ידעה שובע.
כל מהלך לוגיסטי צבאי או אזרחי בשטח הלחימה הוא צעד מסוכן מתחת לאף של המורדים,צעד שנעשה בשקט בסבלנות עם רצון לבנות תשתית חזקה ואיתנה לזרוע החדשה.

מתחת לאף 2
הפעילות האיראנית-חיזבאללה הייתה בסכנה כפולה הן מצד המורדים והם מצד מעקב של ישראל אחר הנעשה בשטח הגבול הסורי.
גם האיראנים וגם חיזבאללה יודעים מקרוב ישראל דאגה באופן קבוע להרחיק מעליה איומים עוד כשאלו היו שהיו במרחק בטוח מגבולות ישראל וזו האחרונה פעילות כה עויינת נעשתה מתחת לאף של ישראל הייתה צעד מסוכן ולא אחראי שנבע בין היתר מזחיחות הדעת ונאיביות שעלתה בדם.

גיאהד מורנייה ושות’ בני מוות
יום ראשון 18/1/15 כלי טיס של חיל האוויר הישראלי תוקף קבוצה של אנשי צבא במתחם צבאי בצפון קונייטרה מתחת לפסגות מוצבי צה״ל בחרמון בתקיפה נהרגים בכירי חיזבאללה איראן והכוכב שכבה ג’וניור ג׳יהאד מורנייה.

היום שאחרי
שעות ימים ואף שבועות לאחר התקיפה בסוריה זרמו וזורמים פיסות מידע שונות העוסקות בעיקר בשאלה ״מה עשו שם האיראנים וחיזבאללה מתחת לאף הישראלי״

קווים אדומים
חיל האוויר הישראלי תקף בקונייטרה מספר לא קטן של פעמים תקיפה אחת זכורה היטב היא אחרי הנחת המטענים של חיזבאללה בגבול הסורי ישראלי, אז תקף חיל האוויר מטרות של צבא סוריה בגזרה ההיא מטרות שבעצם היו בחיתולים בתקופה ההיא.

שינוי כללי המשחק
אם עד לפני מספר שבועות המלחמה הייתה מתחת לפני הקרקע הרי שישראל שינתה את כלחלי המשחק והבליטה את הקווים האדומים.
הבלטת הקווים האדומים התבטאה בחיסול בכירי הפיקוד האיראנית חיזבאללה האחראים על חידוש זרועות התמנון האיראני בגזרה הסורית בגבול ישראל וחשיפת פועלם לעיני כל העולם .

הפנים האמיתיות – הזרוע האיראנית חיזבאללה בגזרת קונייטרה

אחרי החיסול הכואב של בכירי אירן וחיזבאללה על הגדר נחשפו הפנים האמיתיות של אירן וחיזבאללה ומטרתם האמיתית החשיפה באה בעיקר בדמות שינוי האסטרטגיה האיראנית בגבול עם ישראל.

איראן וחיזבאללה יידעו את כל העולם בכוונותיהם “וזרמו” עם הריקוד הישראלי לא עוד מלחמה נסתרת, לא עוד ספיגה והסתרת פגיעות ישראליות, מהיום המלחמה עוברת אל פני הקרקע המלחמה תהיה על הגדר הישראלית ועבור המטרה היחידה ביסוס זרועה משולבת על הגדר הישראלית.

הידיעות של השבוע וחצי האחרון חושפות את האסטרטגיה האיראנית על גבול ישראל,אם עד היום ביסוס והכשרת הקרקע לאחיזת זרוע איראנית חדשה בגזרה הייתה בסתר,מתחת האף של ישראל ושל המורדים מעתה הכל בגלוי מלחמה מתוכננת מול המורדים, שינוע כוחות צבאיים ושינוע נשק כולם להתמודדות מול המורדים והמערכה על גזרת קונייטרה וכל זה ללא שום רצון להסתיר את המטרה האמיתית לבסס עוד זרוע איראנית -חיזבאללה אל מול ישראל.

קריאת תיגר על ישראל
בישראל החליטו לא להשיב את אותה הכפפה שהורדה ביום חיסול של כל מערך הפיקוד האיראני והלבנוני ביום ההוא חיזבאללה ואיראן קראו תיגר על ישראל תיגר במלחמה על הגדר והשבת השטח לידיהם.

מי שמשחק באש נשרף – קסם אל סולימאני

לפי כל הדיווחים והידיעות המגיעות מהשטח עולה התמונה כי מי שמנהל את המערכה ומפקד עלייה בין באופן ישיר או אמצעי הוא לא אשר מקסם אל סולימאני מפקד משמרות המהפכה במזרח התיכון בשלוחה הלבנונית בעל חשבון לא סגור עם ישראל,לא באנו להאריך באיש ובפעלו אך די לומר דברים ברורים הם שמי שמשחק באש נכווה וככל שהאש גדולה הכוויה כפולה ומכופלת.

תקופת ההמתנה
ימי לחימה ארוכים עוברים על גזרת קונייטרה הדיווחים משם ברובם הגדול לא אמינים,לא אלו שבאים מצד צבא אסד חיזבאללה או איראן,גורל הגבול בקונייטרה חשוב לישראל לא פחות משחשוב למורדים היושבים על הגבול בינתיים בחיזבאללה ובאיראן וגם אצל המורדים מקיזים דם,המורדים לא ייפלו בקלות בה החיזבאללה חושב מתאר מדמיין או מאחל,המורדים הם החומה האחרונה בגדול המזרחי הרבה ״משקיעים״ דואגים לא לתת להם ליפול מול הזרוע האיראנית חיזבאללה.

ישראל צופה מן הצד על כל הנעשה בגזרה ההיא חיזבאללה ואיראן יודעים
מי שהציב קווים אדומים לקודמים הציב גם לאחרים שמי שגדע את הפיקוד הצבאי בקונייטרה יגדע את הפיקוד הבא אחריו, קסם אל סולימאני לא חסין יותר מעימאד וגיהאד מורנייה וגם לא מהבכיר האיראני שחוסל באותו יום ראשון .

על זמן שאול
באיראן בפרט ובחיזבאללה בכלל יודעים היטב שמלחמה לא מנצלחים בירי רקטות וטילים המלחמה מול המורדים וגם בלעדיה היא זמנית והיא יכולה להביא אליהם את המלחמה האמיתית מלחמה מול ישראל אם לא בהתמודדות מיידית ממש אז בתוצאות שלאחריה, אם לא בשטח המזה״ת אז מעבר לו…

המכנה המשותף בינהם הוא המטרה הנובעת מהצורך האמיתי לגדוע את שורש זרועות הרשע שעוטפות בין כה וכה את גבולות ישראל והסכנה קיימת איתם או בלעדיהן על הגדר או ההרחק הרחק ממזרח לישראל.

 

כתיבת תגובה