תיעוד היסטורי – כך רצחו את נרצחי אלטלנה – למה לא לומדים את זה בבית ספר?

יצחק רבין סיפר שהוא וחורב – זרקו רימונים – על פליטי אלטלנה שעלו לחוף
ראיון עם ההיסטוריון הצבאי אריה יצחקי שפירסם מעל ל- 30 ספרים בנושאי צבא: יצחק רבין גם הטביע את האלטלנה בעזרת התותח הקדוש, גם ירה על אנשי האצ”ל שקפצו למים במקלעים ולבסוף גם זרק רימונים על אלו שהצליחו להגיע לחוף.
13:43 (24/10/10) שאול כהן
דפקתי אותם במים/דפקנו אותם במים
חלק 1

בעמוד הראשון של העתון “ידיעות אחרונות” הופיעה היום  (17.10.10) כותרת מאירת עיניים: “התותח שפתח את הפצעים”; ולידה צילום של תותח שדה  ישן, התותח שהטביע את ספינת הנשק של אצ”ל “אלטלנה”. מעיון בכתבה של העתונאי ראובן וייס, התברר שהתותח המקולל – שכונה בפי דוד בן- גוריון “התותח הקדוש” – נשלף לפני מספר ימים ממחסן נידח בבסיס ההדרכה של חיל התותחנים בשיבטה והוצב בחצר המכללה הבין זרועית לפיקוד ומטה של צה”ל (פו”ם) בגלילות.

ומי האחראי לזוועה? מפקד המכללה תא”ל נועם תיבון. לא יאומן חוסר הרגישות של הקצין הבכיר בצה”ל שלקח את התותח שהטביע ספינה יהודית והביא למותם של 12 לוחמים – מתנדבים שנחלצו לעזרת עמם, ומפעיליו כמעט גרמו למלחמת אחים, והציבו בחצר המכללה החשובה ביותר בצה”ל. כדי לחפות על הטמטום הציב תא”ל תיבון שלט “רק לא מלחמת אחים”.

חלק 2

רבין מספר: “ירינו אש-תופת, בעוצמה בלתי רגילה ומכל כלי הנשק  לעבר הספינה. משקעי השנאה של אנשי הפלמ”ח וה”הגנה” כלפי הארגונים ומנהיגם מצאו ביטויים בעוצמת האש”.

רבין ועמוס חורב (אחד החברים בוועדת טירקל לאירועי המשט – היום), זרקו מהגג רימונים על הניצולים שהצליחו לעלות לחוף אחרי שרבין ירה עליהם במקלעים כשהיו במים (חלקם פצועים) ואחרי שירה עליהם עם התותח כשהיו על הספינה.

אחד מחיילי הפלמ”ח סירב פקודה, ורבין בעט בו ואיים עליו עם נשק דרוך שיתחיל לירות על חיילי האצ”ל אחרת ירה בו.

פנקס שירות עמ’ 568 – צילום להלן.

בסה”כ נרצחו באירועי אלטלנה – כ- 20 מאנשי האצ”ל
התותח שבעזרתו רצחו רבין ואנשיו את חיילי האצל שהיו על האלטלנה,
הוצב כעת ע”י שמאלני קיצוני בשם תת אלוף נועם תיבון בחצר בניין “פיקוד ומטה”
אזהרה חמורה: הקלטה קשה
ההקלטה הזו עוסקת בסזון, ברציחתם ועינויים של אנשי האצל בידי ההגנה.
להורדה:
אריה יצחקי התותח הקדוש1.mp3
אריה יצחקי התותח הקדוש2.mp3
אריה יצחקי התותח הקדוש3.mp3

בכלל הייתי מציע לתא”ל תיבון להרחיב את הפרוייקט שלו, לקרוא לחצר המכללה “כיכר תסמונת קין” (סינדרום קין), ולהציב בה ויטרינות תצוגה מזכוכית מחוסמת ובהן: האקדחים והאלות בהם נרצחו לוחמי האצ”ל אליהו שלומי הי”ד וידידיה סגל הי”ד; המיטה עליה נכבל בשרשראות ברזל לחצי שנה בקיבוץ עין חרוד מפקד המודיעין של האצ”ל יעקב תבין ז”ל, כלי העינויים של אנשי שירות הידיעות של ה”הגנה” (ש”י) בהם עונו לוחמי האצ”ל לפני הסגרתם לקלגסים הבריטיים ואפשר להוסיף גם את אקדחי סוכני השב”כ שרצחו את ישראל קסטנר ב- 1957 במסגרת עלילת דם נגד הימין.

סיכום טבח אלטלנה:

נטבחו על סיפון אלטלנה במים סביבה, ועל החוף עשרה:

אסואיד מיכאל, כהן אברהם, לוי דניאל, ליפשיץ איתמר, מטרני דוד,
סטבסקי אברהם, גליקמן דן, וייץ אליעזר, כהן יצחק וכרסטני אהרן.

נרצחו בחוף כפר ויתקין – ארבעה: עודד אברהם, קאופמן מנדל, קוטונובסקי שלמה וקלנר דב.

נרצחו במחסום בית דג’ן – שניים: בן-משה ויקטור ורייפר צבי.

התכנון היה לרצוח עוד כמה עשרות אצ”לניקים במצודות זאב
ובמיפקדת אצ”ל “בבית פרייד”  ברח’ יהודה הלוי,
אך למרבה האכזבה של יצחק רבין ויגאל אלון הורה בגין לאנשיו לא להילחם…

רבין בראיון לאריה יצחקי: “אתה שואל אותי אם כל זה היה כדאי? קודם כל דפקנו אותם,

סגרנו חשבון ארוך. שנית גילינו את פרצופם האמיתי של כמה מאנשינו בפלמ”ח שרובם היו חשודים עוד לפני-כן.

והעיקר: מאז הם תמיד באופוזיציה, מייללים כהרגלם”.

“התותח הקדוש” של תא”ל תיבון  / אריה יצחקי

אותי הסיפור לא הפתיע. אני מכיר את מעלליו של נועם תיבון היטב, מתקופת שירותו ביהודה ושומרון כמח”ט עציון ומח”ט יהודה (1997 – 2001), וכמפקד אוגדת יו”ש (2007 – 2009). עד מהרה התחלנו להכיר ולהרגיש את תוצאות חינוכו בקיבוץ צרעה, במשפחה של תומכי השמאל הקיצוני ההזוי. האיש הכריז מלחמת חורמה על ההתיישבות היהודית ביו”ש ובעיקר פעל בשיטתיות נגד הישובים החדשים שלפי הגדרת חברתו לרעיון- טליה ששון- כונו “מאחזים בלתי חוקיים”.

תא”ל תיבון היה האחראי הישיר לכמה ממבצעי ההרס הברוטאליים ביותר שבוצעו נגד מתיישבי יו”ש: פינוי והרס חות מעון, פינוי חות פדרמן ותור, פינוי המאחז “יד יאיר” תוך ניתוץ האנדרטה לזכרו של יאיר מנדלסון הי”ד, והשיא פינוי גבעה 26 בו גורשו האלמנה ליבנת וששת היתומים של נתי עוזרי הי”ד, באישון לילה סוער וגשום שרק בגדיהם לגופם, תוך החרבת ביתם על כל הציוד שבו (!!), זוועה שרק נפש מעוותת מסוגלת לה.

התנהלותו הברברית של תא”ל תיבון הביאה לכך שפעילי ימין החלו להפגין באופן קבוע מול ביתו בצפון תל-אביב. לשמחתנו הסתלק האיש ממחוזותינו בשנת 2009 והגיע למקומו הטבעי בגוש דן.

מוזר שתא”ל תיבון הורה להציב ליד התותח שלט ובו הכיתוב מדברי מפקד האצ”ל מנחם בגין: “רק לא מלחמת אחים”. מתאים הרבה יותר להשקפתו ומעשיו היה להציב שלט ובו ציטוט מדברי יצחק רבין בעת שפתח באש על פליטי אלטלנה שקפצו מן הספינה הבוערת:

אם הייתה בישראל ממשלת ימין אמיתית, שממשיכה את דרכו האידיאולוגית של אצ”ל, היה דואג ראש הממשלה נתניהו למשות מהים באזור שפך נחל שורק (נבי רובין) את שרידיה של “אלטלנה”, שהוטבעה שם ב- 1949 במבצע חשאי כדי להעלימה מתודעת הציבור בישראל, ולהציבה כאנדרטה מרשימה בחוף פרישמן בתל-אביב.

זאת תהיה אנדרטה לחללי ונפגעי רדיפותיו של “קין המודרני” (השמאל) את אחיו (הימין) במשך 105 שנים; ועליה תחוקק הכתובת באותיות קידוש לבנה:

“מה עשית, קול דמי אחיך צועקים אלי מן האדמה” (בראשית ד, י’).

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/210412

קרדיט
KR8

כתיבת תגובה